STROJE SWM

Hlavní sídlo SWM Motorcycles má strategickou polohu v Lombardii ve městě Biandronno na břehu jezera Varese, v zeleni kopců Prealpi. Celá oblast nedaleko Milána, jako tepající srdce známé italské motocyklové oblasti, hraje vedoucí roli ve světovém byznysu. Centrála SWM je po silnici snadno dostupná a nachází se pár minut od mezinárodního letiště Milano Malpensa spojeného s hlavními zeměmi světa.

KNOW-HOW

SWM Motorcycles ukazuje Know-How velké společnosti, založené na dobrém týmu kvalifikovaných techniků, které umožňuje sledovat a řídit přímo v italské centrále jakýkoli aspekt výroby motocyklů. Od motoru po podvozek, od elektroniky po styl, vše je interně navrhováno s maniakální přesností, vkusem a vášní zkušených italských pracovníků.

360° Know-how, které začíná u návrhu konceptu nového stroje, kdy díky výzkumu a vývoji reflektuje nejnovější trendy a technologie, pokračuje dále přes testy výrobků, kontrolu kvality výroby a montáže, v sobě zahrnuje i distribuci továrně nových strojů a aktivní podporu prodejců po celém světě. 

Historie plná úspěchů

Značka SWM byla založena v Itálii v roce 1971 a od samého začátku slavila vítězství v prestižních soutěžích. Mezi ta nejvýznamnější patří:

  • 1971: Debut v mezinárodní soutěži enduro
  • 1972: Afro Rustignoli vyhrál italský motokrosový národní šampionát 125 ccm
  • 1980: Joan Riudalba vyhrál španělský enduro šampion třídy 125 ccm
  • 1981: Gilles Burgat vyhrál Trial World Championship

Současnost

Když KTM/Pierer Mobility AG v roce 2014 získala značku Husqvarna od BMW, duševní vlastnictví, nástroje a původní italské výrobní centrum v Biandronno zakoupila společnost SWM s podporou Shineray Group.

Dnes SWM vyrábí kvalitní a cenově dostupné  motocykly, vyrobené ze značkových komponentů, s využitím nejmodernějšího vybavení pro výzkum a vývoj a výjimečné kontroly kvality.